RIIETE VALIMINE ATOOPILISE DERMATIIDIGA LASTELE

RIIETE VALIMINE ATOOPILISE DERMATIIDIGA LASTELE

Atoopiline dermatiit on põletikuline nahahaigus, millele on iseloomulikud nahale tekkivad punased karedad sügelevad laigud.

Olen ise selle haigusega otseselt kokku puutunud, kuna sama naha vaevus kiusab ka minu enda last. See on ka üks neist põhjustest, mis suunas mind orgaanilisse maailma.

Miks lööve tekib?

Atoopilise dermatiidi löövet vallandavaid tegureid on mitmeid – nii organismisisesed kui – välised. Naha kõige pindmisem kiht on selle haigusega lastel palju õhem ja õrnem kui teistel ning nahk ei tooda piisavalt kaitsvaid lipiide. Seetõttu on nahast suurem veekadu, nahk muutub kuivaks, karedaks ja väga kergesti ärritatavaks, häirub naha kaitse- ehk barjäärifunktsioon.

Välised faktorid

Ärritada võivad igasugused nahaga kontakti sattuvad ained ja muud faktorid: pesuvahendid, kreemid, tekstiilid, klimaatilised tegurid ja rohked veeprotseduurid.

Kui mõni väline ärritaja organismile mõjub, siis immuunsüsteem aktiveerub ja põletikurakud osalevad nahas põletikukollete tekkes.

Sügeleva ja lööbes nahaga lapsele ei sobi karedad ja ärritavad riided nagu villased materjalid või tugevate õmblustega. Tasub hoiduda ka sünteetilistest materjalidest, sest nende tootmisel kasutatakse PVC’d, estreid ja petrokemikaale. Lapse keha suuruse ja naha suhe on erinev täiskasvanu omast ning just seetõttu imab tema nahk kemikaale lihtsamini sisse. Eriti atoopiku nahk, mis on vähem kaitstud.

Materjalid peaksid laskma nahal normaalselt hingata – hästi sobivad orgaanilisest puuvillast, bambusest ja siidist riided. Lisaks peaksid riided olema avarad ja ei tohiks kuskilt pigistada, sest atoopiku nahk on oluliselt õrnem ja tundlikum.

Näiteks GOTS orgaanilise puuvilla tooted on hüpoallergilised, antibakteriaalse toimega ja äärmiselt pehmed. Lisaks on need 100% puhtad ja ei sisalda mürkainete jääke, mis kangasse jääduna võivad põhjustada lööbelisi reaktsioone.

Jälgi tähelepanelikult, millised on Sinu lapse nahaga kontaktis olevad materjalid ja vii vajadusel läbi riidekapi inventuur. Mida looduslikum, orgaanilisem ja puhtam, seda parem ja tervislikum.

Atoopiline dermatiit paneb esialgu proovile lapsevanemate ja tulevikus juba lapse enda püsivuse ja kannatlikkuse. Tihtilugu aitavad aga lihtsad vahendid, nagu naturaalsed riided, naha rahuldavas seisundis hoida ja see toob suure erinevuse lapse enesetundes ja ka vaimses heaolus – ei ole pidevat ebamugavat sügelust, mis häiriks ja ei ole nähtavaid lööbeid, mis kollektiivis teistele lastele võiks silma jääda.

Kirjutamiseni!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Enne, kui lahkud, haara kaasa 5 EUR šoppingu krediiti.*

Liitu Kidogo sõpradega ja saadame Sulle uue sõpruse tähistamiseks e-kirjaga 5 EUR sooduskoodi.

*Soodustust saad kasutada alates 49 EUR ostust.